Yazılımlar

RentacarV - Rent A Car (Araç Kiralama) Web Sitesi & Yazılımı

Rent a CarV Nedir? RentacarV, rent a car ofislerinde uzun mesailer harcanarak, rent a car (oto kiralama) firmalarının ihtiyaçlarına odaklanarak sadece rezervasyon sistemi değil aynı zamanda Yakıt,Sigorta Ceza gibi giderlerin takip edildiği, ayrıca araç ruhsat bilgileri ve araç sahibi bilgilerinin ve hesaplarının takip edilebildiği kompakt bir bulut yazılımdır. RentacarV, Tek bir ofis yada bilgisayara bağımlı kalmadan rent a car firması sahiplerinin istedikleri her yerden ve her platformdan (Bilgisayar, Mobil, Tablet) rahatça yönetibileceği bir yazılımdır.

            İngilizce ’den dilimize geçen “Rent a Car” kelimesinin Türkçe karşılığı “araba kiralama” olarak adlandırılır. Günümüzdeyse çok sayıda kurumsal firma başarılı bir şekilde Rent a Car işini gerçekleştirmektedir.

              Rent a Car sektöründe hızla ilerlediği görülmektedir. Büyük şirketler marka farkındalığıyla bu sektördeki başarılarını ilerletmektedirler. Çünkü sürekli olarak arabalarının yenilenmesi ve bakımlarının yapmaları nedeniyle sektörde daha kalıcı bu alanda firmaların çıkmasına yol açıyor.

               Araba kiralama işlemleri genellikle iş ve seyahat amaçlı olarak ikiye ayrılıyor. İş amaçlı araba kiralama, seyahat amaçlı araba kiralamaya göre daha yaygın. Ancak seyahat amaçlı araba kiralamada tatile giden kişilerin sayısı artmaya başladıkça artış gösterdiği görülmektedir.  Araba çeşitleri genellikle; ekonomik , orta dereceli , kompakt , premium ve lüks arabalar olarak kategorilere ayrılıyor.

                Günümüzde bilindiği üzere birçok insan interneti aktif bir şekilde kullanıyor. Bu durumda telefon uygulamalarınında yaygınlaşmasıyla birlikte araba kiralama sektöründe de artışa neden oldu. Ayrıca giderek yükselen nüfus, uluslararası ticaretlerin ve seyahatlerin artmasıda bu sektörü canlandırdı.

                Kısa dönem ihtiyaçları için bireysel olarak başvurulan veya şirketlerin uzun vadede sıkça başvurduğu yöntemlerden biri de araç kiralama olduğu bilinmektedir. Eğer bireysel olarak araç kiralayacaksanız şu hususlara dikkat etmenizde fayda var. Profesyonel şirketler ile çalışmaya özen gösterin, kaskosuz araç kiralamayın, boş senet imzalamayın ve araç kirası dışında sizden talep edilen hiçbir ücreti kabul etmeyiniz. Çünkü firmalar ve şirketler daha çok kurumsal ve piyasada markalaşmış kurumları tercih ettiğini unutmayınız.

RentacarV paketlerini incelemek için lütfen buraya tıklayınız...