Sosyal Medya Hizmetleri

                Sosyal Medya’nın kısaca tanımını yapacak olursak: yeni nesil web teknolojilerinin getirmiş olduğu hızlı bir şekilde iletişim sağlayan platformlardır. Kişilerin, markaların ve ya kuruluşların hedef kitlerine uygun bir şekilde kendilerini özgürce anlatabildiği ve düşüncelerini internet aracılığıyla aktarabildikleri bir yerdir. Artık günümüzde hemen hemen sosyal medyayı kullanmayan yoktur herhalde. Facebook, Instagram, Twitter, Linkedin, Snapchat, Whatsapp ve Youtube gibi birçok sosyal medya platformu bulunmaktadır.

                Sosyal medya; televizyon gazete ve film gibi geleneksel medya mecralarından daha çok tercih edilmesinin bir diğer nedeni ise kolay ve rahat bir şekilde anında ulaşılabilmesidir. Marka veya kişiler uygun ücretlerle ya da yapmış olduğu stratejik çalışmalarla hiçbir ücret ödemeden markasını veya kendisini rahat bir şekilde tanıtma imkânı sağlamaktadır. 

                En önemlisi de kendinizi veya sayfanızı özgürce tanıtmanız. Üstelik kendi tarzına uygun sosyal medya platformlarından birini ya da birden fazlasını seçerek bunu gerçekleştirebiliyorsunuz. Ayrıca bir diğer tercih nedeni ise: yaptığınız yorumlara ya da paylaşımlara anında müdahale edebiliyor olmanız. Kişiler, Instagram’ı seçerek sadece fotoğraflarla, Youtube’u seçerek sadece videolarla kendini yansıtabiliyor, Linkedin’i seçerek tamamen kurumsal ya da Snapchat’i seçerek eğlence odaklı olabiliyor. Facebook’u tercih ederek de hepsini gerçekleştirmeniz mümkün.

                Sosyal Medya Hizmetleri ise işte bu noktalarda devreye giriyor. Markanızı veya ürünlerinizi sosyal medyayı iyi kullanan uzman kişilerden yardım alarak şirketinizin tanıtılmasını ve hatta ürünlerinizi ya da hizmetinizin pazarlaması için geniş kitlelere ulaşması açısından sizlere yardımcı oluyor.

                Saymış olduğumuz sosyal medya platformlarınızın aktif olması, şirketinizin sektörde daha güvenilir bir marka haline dönüşmesini sağlayacaktır. Bu sayede de sektördeki alım ve satım performanslarınızda ciddi artışların olduğunuda göreceksiniz. Sosyal medya yönetiminin amacı sizi doğru kitleyle buluşturmak ve halkla ilişkiler kısmını organize etmektir.

.

Facebook Yönetimi Günümüzde bilindiği gibi, Facebook sadece eski ve ya yeni arkadaşlarınızı bulup onlarla iletişime geçtiğiniz bir platform olmayı çoktan geride bıraktı. Artık günümüzde birçok şirket ve ya kuruluş, Facebook sayesinde daha fazla kitlelere ulaşarak pazarlama teknikleri arasına Facebook gibi güçlü bir sosyal medya platformunu da katmaktadır..

Detay

Twitter Yönetimi Sosyal medya pazarlamasının en önemli ve dikkat çeken araçlarından biriside şüphesiz ki Twitter. İster Hizmet sektöründe olsun isterseniz de diğer sektörlerde marka ve ürünlerinizi biliyoruz ki 140 kelimeyle sınırlandırmak oldukça zor. Fakat bu size imkânsızmış gibi gelmesin birçok tamamlayıcı faktörlerle ürün ve markanızın tanıtımını yapmanız artık çok kolay. Twitter'da pazarlama yapmak için 140 karakterin dışına bazı pazarlama taktikleri ve stratejiler sayesinde bunu gerçekleştirmeniz mümkün..

Detay

Günümüzde dünyanın en popüler görsel paylaşım sitesi haline gelen Instagram, gün geçtikçe diğer sosyal medya platformlarını da geride bırakmıştır. İşletmeler bu uygulamalar sayesinde reklamlarını daha kolaylıkla geniş kitlelere ulaştırmaktadırlar..

Detay

Blog Yönetimi Sosyal medya uzmanlarının sunduğu hizmetleri incelediğimiz zaman bunlar arasında “Blog Yönetimi” de yer almaktadır. Bloglar, basit kurulumu ve kolayca geliştirilebilir olması nedeniyle her daim internet kullanıcılarının gözdesi haline gelmiştir. .

Detay

Günümüzde sosyal medya kişilerin, markaların ve ya kuruluşların hedef kitlelerine uygun bir şekilde kendilerini özgürce anlatabildiği ve düşüncelerini internet aracılığıyla aktarabildikleri yerlerdir. Artık sosyal medyayı kullanmayan yoktur herhalde Facebook, Instagram, Twitter ve Youtube gibi birçok sosyal medya platformu bulunmaktadır. Google aramalarında en üst sıralarda çıkan sosyal medya platformu olan Youtube’nın etkisi de giderek artmaktadır. .

Detay