Seo ingilizce açılımı olarak Search Engine Optimizasyon yani Türkçe karşılığı olarak Arama Motorları Optimizasyonu kelimelerinin kısaltılmış hali diyebiliriz.

Google, Yandex, Bing, Yahoo gibi arama motorlarında yapılacak arama sonuçlarında iyi bir konuma gelebilmek, firmaların istediği en önemli olaylardan bir tanesidir. Ne kadar üst sıralarda çıkarsanız o kadar çok tıklama alırsınız.

Bu çalışmaların sonucunda kurumsal kimliğiniz ön plana çıkmakla birlikte, bilinirlik oranınız yükselir ve sunduğunuz hizmet yada sattığınız ürün taleplerinde daha verimli sonuçlar almanızı sağlar.

.

Schema.org sitesini öncelikle tanımlamak gerekirse; İnternet üzerinde oluşturulan tüm yapısal veriler için şema oluşturma, dijital koruma ve tanıtma vizyonuna sahip, ortak çalışan, topluluk faaliyetleri sistemidir. Kısacası; Google, Microsoft, Yahoo ve Yandex arasındaki ortak işbirlik sonucu ortaya çıkan maddi ve manevi destek alarak, insanlara gelen ham verileri işleyen şemalardır..

Detay

Öncelikle Rich Snippets kavramını tanımlamak gerekirse; Google arama sonuçlarında kullanıcının daha çok ilgisini çekmek için yapılandırılmış verilerdir. Site kullanıcılarının HTML işaretlemeleriyle çeşitli konulardaki verileri arama sonuçlarında daha dikkat çekici hale getirilebilmek mümkün. Son yıllarda sıklıkla karşımıza çıkan Rich Snippets özelikleri bir adım önde olmak isteyen birçok site sahibinin özellikle dikkat ettiği hususlardan birisi haline gelmiştir..

Detay

Google Analytics öncelikle ücretsiz bir google aracı, adwords hesabınız olmasına gerek yoktur sadece internet sitenizin olması yeterlidir. Bir siteniz var ve kullanıcılarınız hakkında detaylı bir bilgi almak mı istiyorsanız o halde Google Analytics uygulamasından faydalanabilirsiniz. .

Detay

Google Search Console, Google tarafından sunulan ve Google Arama sonuçlarında sitenizin nasıl yer aldığını izlemenize ve yönetmenize yardımcı olan ücretsiz bir hizmettir. Sitenizin, Google'ın arama sonuçlarına dahil edilmesi için Search Console'a kaydolmanız gerekmez. Ancak kaydolmanız Google'ın sitenizi nasıl gördüğünü anlamanıza ve arama sonuçlarındaki performansını optimize etmenize yardımcı olmaktadır. .

Detay

Sitemap, kelimesinin Türkçe karşılığı site haritası olarak kullanılmaktadır. Arama motorları ve kullanıcılar için erişime uygun olan sayfaların listelendiği bir dosyadır. Dosyanın uzantısı, .xml‘dir. Sitemap sayesinde, sitenizi daha etkili bir biçimde tarar, dolayısıyla sayfalarınızın indekslenme hızı artar..

Detay

Image Sitemap’ın kelime anlamını irdeleyecek olursak, Resim Site Haritaları olarak isimlendirilmektedir.Image Sitemap (Resim Site Haritası), başta Google olmak üzere, Bing arama motorunda da, görsellerin daha kolay ve hızlı indekslenmesini sağlar. Her sayfa adresinde kullanılan resimleri düzenli olarak listelemeye yarar..

Detay

SEO’lar için önemli olan Keywords’un kelime anlamı anahtar’tır. Anahtar kelime web siteniz de sunmuş olduğunuz ürün ve hizmetleriniz ile ilgili özenle seçilmesi gereken kelime bloklarından oluşmaktadır. Kurumsal SEO’da en özen gösterilen alanlar arasındadır..

Detay

Seo Analizi.

Detay